Můj příběh

Od malička jsem chtěla být učitelkou. Tento sen se mi nyní splnil, i když trošku jinak 😉 Se synem vytváříme projekt "Hravá čísla u Pari". 

Jsem asistentka pedagoga a také pracuji v eshopu s kyslíkovou kosmetikou, kde se věnuji zákazníkům. Současně se podílím na projektu "Vzdělávání".  

Od malička jsem chtěla být paní učitelkou...

Hrála jsem si, jak učím děti ve třídě (plyšáci a panenky seřazení v pokojíčku)… Jak šel čas, moje touha učit děti mizela. Bavila mě matematika, pak zeměpis, ale učit tyto předměty další, nebyl úplně můj sen.

Rodiče po revoluci začali podnikat, tak jsem šla na obchodní akademii. V rodinné firmě jsem ale nezůstala a od prodavačky jízdných kol jsem přešla do kanceláře-administrativy k exekutorovi. Do roka jsem učila-zaškolovala všechny nováčky, celá naše parta mi říkala „paní učitelko“  😉

Z pozice „učitelky“ v administrativě jsem přešla do bankovnictví. Radila jsem lidem, jak lépe spořit, šetřit,  nastavit svůj účet. Za rok jsem k tomu přidala pozici týmlídra = vedení týmu-kolegů. Za necelé dva roky před odchodem na mateřskou jsem byla zástupce manažera mikrooblasti a ukazovala dalším kolegům, jak pracovat. Pořád jsem byla v kontaktu i s klienty banky a pomáhala jim řešit jejich bankovní potíže a přání (poplatky, úroky, úvěry...).

Při rodičovské "dovolené“ mi moji pracovní pozici v bance zrušili ☹  Po 3letech doma jsem hledala práci na zkrácený-poloviční úvazek, abych zvládala vyzvedávat syna ze školky a směnami se střídala s manželem… Odešla jsem ke konkurenci, kde jsem pracovala na DPP, DPČ, poloviční úvazky jako bankovní poradce, později administrativa v pojišťovně v exekučním oddělení.

Pořád jsem pokukovala opět po „učení“… Chci učit někoho něco… Něco, co bude opravdu přínosem a ne jen ušetřením peněz při spoření (matika mě baví pořád, ale přímo finančnictví není můj životní cíl).

Od bankovních čísel ke kráse a zdraví

Kvůli mým problémům s pletí (na mateřské jsem to trochu šidila) jsem se začala více zajímat o správnou-lepší péči o pokožku. Hodně mi pomohla sestřenice (díky Luci). Okolí si začalo všímat zlepšení mého akné, pupínků… a chtěli poradit, co by jim odstranilo jejich problémy na obličeji… Takto se odstartovalo moje učení a vzdělávání sebe sama – nejen z knížek a internetu, ale i různé odborné kurzy, certifikáty (vizážistka, barevná typologie, analýza pleti…). Po úspěchu u kamarádek i cizích lidí, které stejně jako já začaly být krásnější nejen díky správným postupům, ale i vhodnějším produktům, jsem našla to, co mě bavilo. 

Tak začala v roce 2014 moje práce s lidmi v oblasti krásy. Ukazovala a učila jsem ženy (i muže), jak pomocí jednoduchých změn být krásnější, jak o sebe snadno a rychle pečovat, aby se pleť uzdravila a rozzářila… To jak vypadáme, hodně ovlivňuje i místo, kde bydlíme (smog, prach…), pracujeme (prašné prostředí, sucho, vlhko…) a v neposlední řadě jak se stravujeme, co pijeme… i tímto vším naše pleť a pokožka trpí…

s Jarčou - únor 2018

„Díky“ mým problémům s dýcháním-astmatem jsem se úplnou náhodou v roce 2016 seznámila Jarčou, nyní již kamarádkou, zdravotní sestřičkou. Jarča mě navedla na zdravější řešení, jak se zbavit a odstranit moji dušnost a kašel, kde ani maximální dávky kortikoidů a foukátek od doktorky nepomáhaly.

Spolu jsme pak za pár měsíců začaly řešit i společné (i když rozdílné) menstruační problémy (premenstruační syndrom, náladovost, citlivost, bolesti, křeče, nevolnosti, zvracení, únavu…)… Ty jsme kupodivu vyřešily velice brzy a já našla další oblast, která mě doslova pohltila a nadchla – ženské zdraví – problémy má každá třetí žena a existuje řešení, jak být fit i bez léků a hormonů a léků proti bolesti…. (více o tom v dalším článku na Blogu).

 

Konec salonu, pracuji online z domu

Časem jsem zrušila moje studio krásy a více začala pracovat z domu online. V eshopu s kyslíkovou kosmetikou, drogerií i zdravotními pomůckami, kde jsem už předtím s mými zákaznicemi nakupovaly.  Je tu vše, co mě baví - krása i ženské zdraví. K zákaznicím jsem začala jezdit já, ale i to postupně omezovala.

Práce z domu online je hodně o osobní disciplíně a výdrži. Důležité je neprokrastinovat, což se přiznám, že i mě to někdy ujede a podlehnu nic nedělání!! Pracovat online mi vyhovuje - pracovní dobu si dělám podle sebe. Pracuji, když se syn učí nebo má kroužky a někdy mrknu i večer (místo televize) na zajímavý webinář. 

Pořád jsem v kontaktu s Jarčou, je to nyní moje "šéfová" v eshopu. Pozvala mě k rozjezdu jejího projektu "Vzdělávání FABERLIC". Protože mě Jarča za ty roky už zná celkem dobře, předala mi technickou podporu a tvorbu.

Udělala jsem webovky projektu, skupinku na Facebooku, nastavení ve FAPI a Smartemailingu. Natáčím různá videa (již přes 20 návodů), starší k vidění v našem Marketingu, novější budou ve "Vzdělávání". Dělala jsem několik živých webinářů pro 30tisícovou skupinu lidí.  

Jsem introvert a všechny moje zkušenosti od prodeje kol, přes administrativu, bankovnictví, osobní péči zákaznic až po online práci v eshopu, toto vše mě posunulo dál. Desítky školení, různé kurzy a praxe, to vše mi dodalo sebedůvěru a odvahu jít se vším veřejně mezi lidi, podělit se o moje zkušenosti a recenze, na které se často ptáte. A tak jsem tady a vy si čtete můj osobní příběh. 

Mami, napiš knížku

Před pár lety jsem synovi ke svátku koupila knížku "Zachraňte kocourka Míšu". Syn na to kouká a říká: "Mami, tys napsala knížku? Ta je krásná!" Shodou náhod tuto knížku napsala jmenovkyně Petra Vernerová  🙂 Knížka je opravdu hezká a určitě doporučuji i Vaším dětem (více info o knížce tady na mém Blogu). I proto píšu ve svém jméně vsuvku/přezdívku Pari, abyste si mě nepletli s touto spisovatelkou 😉

Synovo nadšení vystřídala touha, abych také něco napsala. Jeho přání jsem se v duchu zasmála... A o několik let později, v březnu 2021, se synovo přání plní - tvoříme spolu projekt "Hravá čísla u Pari". 

"Hravá čísla" jsou eBooky, návody na hraní s čísly. Nápad vznikl úplnou náhodou jeden večer ve 22h a nedalo mi to vůbec spát a hned jsem začala psát "Hravá čísla pro děti i rodiče". Za pár dní se přidalo "Barevné sudoku". 

Téměř každý večer před spaním hraji SUDOKU. Je to pro mě úžasný relax. Když měl syn 5 let, už si četl a měl v oblibě i čísla. Vytvořila jsem mu dětskou hru sudoku se 4 čísly, která ho bavila. A nyní to sepisujeme, vylepšujeme (ještě s medvídky Bernardem a Arnoštem) a předáváme dalším dětem. 

Sny se plní, jsem paní "učitelka" ❤️

Splnilo se moje dětské přání být paní učitelkou? ANO – radím = učím = pomáhám v několika oborech a všechny mě baví  🙂

 • moje práce v eshopu
  učím zákaznice, jak nakupovat výhodně, se slevou, akce, dárky, natáčím produktové webináře i krátká videa
 • pracovní projekt "Vzdělávání Faberlic"
  dělám webovky, FAPI, SE, Facebook, natáčím a učím pracovní postupy-návody
 • můj projekt "Hravá čísla u Pari"
  učím hravou formou děti i dospělé moji oblíbenou hru SUDOKU a další hry
 • budu ve škole 🙂
  už od září budu asistentka pedagoga, budu asistovat paní učitelce a pomáhat dětem lépe zvládnout učení, soustředění, moc se na děti těším 🙂

Proč "uPari.cz" ? 

To se musíme vrátit asi 25let zpátky… Když si jako dospívající puberťačka čtu od Shakespeara knížku Romeo a Julie… Přišla za mnou sestra Katka a ptá se mě na děj.. začínám vyprávět… Příběh Romea a Julie známe každý, ale je tam víc postav a já jí zrovna říkala i o Parisovi, jak se potkal s mladým vévodou… Katce se jméno Paris zalíbilo a začala mě jím oslovovat.

Taťka mi zrovna říkal Peťas, takže Paris končící také na “s” bylo podobné jméno a já si na ně zvykla-líbilo se mi (a líbí doteď). Časem “s” nějak vypadlo a zůstalo Pari. Pořád mi tak říká. Když mě potkáte a oslovíte PARI, otočím se za Vámi.

Takže za název těchto webovek, za toto vše může William Shakespeare a moje sestřička. Díky Katu 😘

“Pari” není divadelní postava od Shakespeara
“Pari” není jen nějaké zkrácené, upravené jméno (ještě ke všemu mužské – Paris byl mladý šlechtic)
Pari jsem já 😉

Vítejte na mých stránkách, vítejte u mě

…vítejte u Pari 

www.uPari.cz 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvoje osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů