BINGO hrací karty

Když jsem byla ve školce na praxi „asistent pedagoga“, paní učitelka mi dala prostor si sama něco pro děti vymyslet – hru, aktivitu… Byla jsem ve třídě předškoláků (děti 5-6 let).

Hledala jsem na internetu, co by děti mohlo bavit a natrefila jsem na obrázkovou hru BINGO.

Asi téměř všichni známe klasickou hru s čísly pro dospělé. Koupíte si „los-kartičku“ a zaškrtáváte čísla, která se losují. Hráč, který má vše zaškrtané jako první, vyhrává BINGO a finanční obnos. Na takovém Bingu jsem byla asi před 15-18 lety, prostě už hodně dávno 😎 A nic nevyhrála 😃

Doma máme dětskou verzi Binga a samozřejmě nehrajeme o peníze. Koupili jsme ji v Pepcu 👇

Bingo hra - koupeno v Pepcu

Jenže předškoláci neumí tolik čísel. Proto mě na internetu zaujalo obrázkové Bingo. Ale obrázky tam byly každý stejný, tzn. každá karta stejná, ne jako u správné hry Bingo (jako na obrázku nahoře).

Tak jsem sedla k notebooku a obrázkové Bingo vytvořila. Děti ve školce měly neskutečnou radost, protože na konci ve stejný okamžik vyhrály všechny!!

Bingo jsem vyrobila tak, aby KAŽDÝ na konci hry vyhrál.

Všichni ve stejný okamžik 🙂

To bylo nadšení a volání „Paní učitelko, mám Bingo… já taky…. taky mám Bingo….“ 😉 Trošku jsme si upravily pravidla a hrály jsme i na řádky a sloupečky, takže radosti, bylo ještě více.

A protože i syna toto Bingo baví, napadlo mě, trochu to vylepšit a udělat více variant. A tak vzniklo „30 hracích karet Bingo“ .

hrací karty BINGO

Každá karta je jiná – 10 karet s obrázky, 10 karet s písmeny, 10 karet s čísly. Pokud hraje třeba 18 dětí, tak se některé karty vytisknou vícekrát, rozdají se na přeskáčku, aby stejné karty nebyly blízko sebe a děti „neopisovaly“ 😃

Chcete se i vy s dětmi pobavit? Doma, ve školce, ve škole, v družině, na táboře, na dětské oslavě nebo i venku na pikniku, prostě kdekoli… Hrací karty Bingo včetně návodu a všech tří variant (obrázky, písmena, čísla) jsou pro vás ZDARMA ke stažení tady 👈

Užijte si Bingo hraní 😉

Pari

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvoje osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • 30 hracích karet Bingo ZDARMA

    Snadná a rychlá hra nejen pro děti.

  • ZDARMA tahák – řádky a sloupečky

    Vychytávka pro děti, jak si zapamatovat a neplést si řádky a sloupečky.

  • Nejnovější příspěvky
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku